Share Week 2015

Share Week został wymyślony przez Andrzeja Tucholskiego w 2012 roku, a ja z moim refleksem, po raz pierwszy postanowiłam wziąć w nim udział. Zasady są proste, wśród wielu cudownych blogów, trzeba wybrać trzy, które chcemy polecić swoim czytelnikom. Za to zadanie do prostych nie należy, bo jednak dobrych i cudownych blogów jest dużo więcej, niż trzy.
Postanowiłam więc wybrać proste kryterium - do kogo zaglądam zawsze, niezależnie od tego, czy widziałam informację o nowych wpisach, czy nie? Okazało się, że liczba blogów nagle się zmniejszyła, do wymaganej ilości.

Zwierz Popkulturalny

Odwiedź Zwierza
Ja wiem, że będąc blogerem, ciężko Zwierza nie kojarzyć i wybór Kasi nie jest żadnym zaskoczeniem. Ale jeżeli choć trochę kocha się popkulturę, to jest to wybór obowiązkowy. A jeżeli dodamy do tego, że mam słabość do Wielkiej Brytanii, seriali, BBC i filmów to... czy naprawdę kogoś dziwi, że jestem jej stałą czytelniczką? Kasia zachwyca mnie wszystkim, począwszy od tego, że pisze codziennie takie wpisy, nad którymi ja muszę pracować kilka dni, poprzez jej niesamowitą wiedzę, świetne porównania, niestandardowe przemyślenia i moją ciekawość, ile trwa jej doba. Naprawdę zaczynam wierzyć, że Zwierz posiada TARDIS, ale to dobrze, bo mogę dzięki temu czytać o serialach i filmach, na które sama nie zwróciłabym uwagi. Jeżeli jeszcze Kasi nie czytacie, a kochacie się w popkulturze, to po prostu musicie to naprawić.

Gosiarella

Odwiedź Gosiarellę
Zanim ktoś krzyknie, że to wybór po znajomości, to niech przeczyta ten opis do końca. A później pójdzie czytać bloga Gośki.
Co w nim wspaniałego? Zacznijmy od cyklu True Story, gdzie Gosiarella rozprawia się z bajkami Disney'a, pokazując jak wyglądały one w oryginale i skutecznie niszcząc swoim czytelnikom dzieciństwo. Ostatnio miałam okazję zobaczyć całe zaplecze, jakie stoi za tym cyklem. Tylu notatek nie miałam z żadnego przedmiotu na studiach.
Dodajmy do tego powracający wątek Zombie, więc jeżeli boicie się ich nadejścia i chcecie się dobrze przygotować, to nie ma lepszego miejsca w sieci. Choć nie ręczę, że po lekturach jej tekstów nie staniecie i nie zaczniecie robić Zombie zdjęć, albo próbować go złapać i hodować jako domowe zwierzątko.
I nie mogłabym pominąć tematycznych pór roku, jak Wakacje z Zombie, czy SuperJesień, a nadchodząca wiosna zapowiada się bajkowo.
A powyższe tematy zabarwcie na kolor różowy.

Marta Pisze

Odwiedź Martę
Jedyna blogerka w zestawieniu, która nie zajmuje się popkulturą. Inna tematyka nie ma jednak na to wpływu, Martę czytam od dawna, regularnie. Ma dziewczyna trafne spostrzeżenia do otaczającej nas rzeczywistości i ludzi, przeplatane wpisami motywacyjnymi. I choć wiem, że wiele jest blogów motywacyjnych, ten jest naprawdę wyjątkowy. Bo po pierwsze, Marta jest Martą, i nie udaje, że jest doskonała. Potrafi napisać, że coś się nie udało, albo cały plan był kiepski. Potrafi też kopnąć w tyłek, pisząc o ludziach, którym ciągle się nie chce. Nie jest trudno trafić tam na tekst, przy którym myślimy: o cholera, to o mnie, albo: jeszcze dwa lata temu, taka byłam. Wpadajcie. Czytajcie. Podziękujecie mi później.

To już cała trójka. Dobrych blogów na liście mam o wiele więcej, ale zasady to zasady. W komentarzach możecie polecić swoje ulubione blogi, albo podrzucić link do swojego Share Weeku. Dzielmy się dobrymi i wartościowymi blogami :)

Ps. Jeżeli chcecie, żeby Wasze zestawienia polecanych blogów, były przez Andrzeja brane pod uwagę, to musicie wejść do niego na chwilę i wrzucić zestawienie ze swojego bloga, do formularza. Trwa to chwilę i polega na kopiowaniu więc... na co czekacie? Sprawcie radość swoim ulubionym twórcom :)


Prześlij komentarz

0 Komentarze