O Bałaganie


Bałagan Kontrolowany powstał z myślą, by pisać przede wszystkim o popkulturze. Jednak równocześnie, chciałam dać sobie możliwość pisania o wszystkim, co mnie poruszy. Stąd i nazwa: Bałagan, czyli rozmaitość treści. Kontrolowany, bo jednak nie chcę, by był to blog o wszystkim i o niczym.

Co przeczytać najpierw?


Jeżeli szukasz rekomendacji, zapraszam do przejrzenia recenzji filmów i seriali. Co roku, w okresie świątecznym prowadzę cykl 12 filmów na święta. Oglądam złe filmy świąteczne, żebyście Wy nie musieli. I polecam te dobre :)

Prowadzę Popkulturalne Zapiski, w których raz poważnie, a raz mniej, przyglądam się zjawiskom zachodzącym w popkulturze. Piszę o tym, że gdy casting jest nie taki, jak chcemy, to wcale nie jest koniec świata.

Zastanawiam się, czy większość seriali typu „teen drama” jest jeszcze dla nastolatków, czy może już dla dorosłych? Dużo mniej poważnie rozkładam fazy fangirlingu na części pierwsze i z perspektywy okularnicy, rozważam krótkowzroczność, a sprawę końca świata.

Piszę o postaciach kobiecych w popkulturze i tym, dlaczego są ważne.

Bywa, że wpadam w poważniejsze społeczne tony, pisząc o tym, jak bardzo męczy mnie internetowe pole bitwy. Zastanawiam się, czy ty też żyjesz byle jak.

Przypadkiem zadaję trafne pytanie, dlaczego nie mam hobby Pytanie tak celne, że ten tekst jest jednym z najpopularniejszych na blogu. Piszę o poczuciu posiadania celebrytów na własność.

Tekstów jest więcej, ale myślę, że te polecenia na początek wystarczą. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)

Zapraszam też na fanpage Bałaganu, gdzie wrzucam różne bieżące nowości z popkultury, lub szybkie opinie o filmach i serialach, które niekoniecznie znajdą się na blogu.