O mnieJestem dumnym dzieckiem lat 90. Dosłownie. Urodziłam się w roku 90.

Byłam dość zachowawcza w popkulturowych fascynacjach — daleko mi było do prawdziwej fangirl (choć miłością wielką darzyłam Króla Lwa, Harry'ego Pottera, Wiedźmina i Gwiezdne Wojny). Więc wszystko odbijam sobie w dorosłości. Razem z fandomowymi koszulkami i ludzikami Lego. Tiara Przydziału umieściłaby mnie w Hufflepuffie.

Mam ogromną słabość do brytyjskiego akcentu, co mocno odbija się na moich sympatiach popkulturowych. I zawsze, zawsze fanię tego jedynego Brytyjczyka w obsadzie (choć czasem oszukują, grając z amerykańskim akcentem, co jest zbrodnią samą w sobie).

Studiowałam socjologię oraz psychologię w zarządzaniu. Jestem przekonana, że socjologia powinna być dziedziną obowiązkową.

Dlaczego piszę?

Pisanie jest dla mnie naturalną formą przelewania myśli. Odkąd pamiętam, w ten sposób łatwiej mi było komunikować się ze światem. A kultura popularna wyciągnęła mnie tak bardzo, że postanowiłam zlitować się nad znajomymi i założyć bloga.

Jesteś na Bałaganie po raz pierwszy? Zobacz, od czego zacząć.

A co poza blogiem?

Na życie zarabiam... pisaniem. Jestem copywriterem-freelancerem i tworzę różnego rodzaju teksty sprzedażowe, marketingowe, opisy produktów, czy robię transkrypcje nagrań.

A ponieważ od pisania trzeba od czasu do czasu odetchnąć, razem z Asią z Wanny Pełnej Zombie, założyłam podcast FANtropia. Gdzie rozmawiamy oczywiście o popkulturze.