Dziękuję i miłego dnia życzę

Proste słowa. Nic nie kosztują, nie wymagają specjalnego wysiłku. A z nieznanych mi przyczyn, ludzkość uważa je za bardzo trudne.
Dziękujesz za usługę i życzysz miłego dnia. Tylko tyle.
Zamiast tego ciągle obserwuję osoby, które, gdy są obsługiwane, rozmawiają przez telefon, jakby nie obsługiwał ich człowiek, a automat. Naprawdę tak trudno na chwilę zawiesić rozmowę? Założę się, że nawet prezydent, gdyby usłyszał "jestem przy kasie, proszę chwilę poczekać", nie miałby nic przeciwko. Ale przecież panią przy kasie w Biedronce można zignorować.
Dziękuję. Miłego dnia życzę.
Zamiast tego, słyszę ludzi pieklących się o pierdoły. Nie ma tego czego chcą, albo kolejka za długa, albo terminal za wolno chodzi, albo - na Bloga - regulamin sklepu nie pozwala im przeprowadzić tak reklamacji, jakby chcieli. I drą się na tych samych ludzi, którzy ten regulamin dostali do ręki, musieli się go nauczyć i nic w jego sprawie do gadania nie mają. Choć w sumie sam podniesiony głos jest jeszcze do zniesienia. A bywa, że wyzywają od gówniar i innych idiotek. Albo rzucają terminalem.
Dziękuję. Miłego dnia życzę.
Ile razy się zastanowiłeś, jak traktujesz osobę, która sprzedaje ci kanapkę w Maku? Ktoś w końcu musiał ci ją zrobić i podać. Że niby ci się należy? A z jakiej okazji? Że, co, że płacisz? Na tej samej zasadzie, twój pracodawca może ci kazać siedzieć w firmie po 24 godziny - bo ci płaci. I jeżeli pracowałeś choć przez chwilę, to wiesz, że nie jeden tak robi. Czy to oznacza, że ktoś z zewnątrz może Cię traktować bez szacunku? Wyobraź sobie, że nie.
Dziękuję. Miłego dnia życzę.
Ciągle krzyczymy o szacunku, szczególnie, jeżeli sami odczuwamy jego brak. Szef nas nie traktuje poważnie. Partner zbywa nasze potrzeby. Rodzice traktują protekcjonalnie. Brak szacunku! - krzyczysz. Pieklisz się i złościsz. Ale nic nie mówisz, bo przecież się boisz. Zamiast tego szukasz osób, które według ciebie są niżej w hierarchii. Na nich sobie odbijesz. Przecież ta babka tylko tu sprząta. Ta dziewczyna tylko pracuje w KFC. Ten chłopak tylko roznosi Metro. Ten facet tylko wywozi śmieci. Usługują ci sprawiają, że Twoje życie staje się prostsze.
Kiedy im powiedziałeś: dziękuję i miłego dnia życzę?


Prześlij komentarz

0 Komentarze