Co warto oglądać na YouTube? cz. I

Niezależnie od tego, jak wiele osób, będzie narzekać na dzisiejsze czasy, to mnie niestety nie przekonają do tego "jak bardzo jest źle". Z prostego powodu: dziś mamy prawie nieograniczone możliwości dzięki komputerom i internetowi, a to co nas ogranicza to w sumie wyobraźnia i odwaga. Doskonałym przykładem tego zjawiska jest YouTube, który wylansował zarówno gwiazdy muzyki (ktoś pamięta, że Justin Bieber właśnie od YT zaczynał? A Lindsey Stirling? To właśnie tam ją odkryto), ale wydobywa także talenty młodych filmowców. Bądźmy szczerzy, nie każdego stać na szkołę filmową, a i dostać się wcale nie jest tak łatwo. A jak już się ją skończy, to kto powiedział, że będzie choć cień szansy pracowania w zawodzie?
Na YT wystarczy usiąść i odpalić kamerę. To, że wcale nie uzyskuje się cudownych efektów na dzień dobry i bez doświadczenia, doskonale widzicie po współtworzonym przeze mnie kanale Sabat. Daleko nam jakościowo, merytorycznie i w ogóle pod każdym względem do kanałów, które pokażę Wam poniżej. Część pewnie znacie doskonale, albo choć słyszeliście ich nazwy. Inne być może będą dla Was nowością.
W każdym razie: pierwsza część zestawienia najlepszych kanałów na YouTube. Według mnie oczywiście.

Włodek Markowicz

Nie mogłabym zrobić tego wpisu, bez kanału Włodka. Włodek jest obecnie moim wielkim guru tego, jak powinno się kręcić i opowiadać. To co wyrabia on na swoim kanale, przechodzi jakiekolwiek pojęcie. Aż nie chcę się wierzyć, że nie stoi za tym kilkudziesięcioosobowa ekipa filmowa.

Grupa Filmowa Darwin

Przepadłam od razu, gdy odkryłam ten kanał. Wielkie Budowle, Wielkie Konflikty, czy najnowszy Śmierć za późno nadejdzie przedwczoraj - to majstersztyk włożonej pracy, doświadczenia (grupa składa się z ludzi, którzy doskonale wiedzą co robią - Marek i Janek są zawodowymi aktorami, ale w skład zespołu wchodzi jeszcze kilka osób, które zajmują się kostiumami, efektami specjalnymi itd). A już na pewno obiły się Wam o uszy (i oczy) Orki z Majorki, które są właśnie ich dziełem. To co mnie niesamowicie urzekło, to spójność historii. Najbardziej znanymi bohaterami stworzonymi przez G.F. Darwin jest Bóg, Jezus i Sławek (diabeł). Ich perypetie watro śledzić na bieżąco, bo w każdym kolejnym filmie widać, że grupa wystrzega się dziur fabularnych. Ale co ja będę dużo pisać,bierzcie się za oglądanie! Poniżej dwa moje ulubione.

Po cudziemu

Stosunkowo świeży kanał, prowadzony przez Arlenę Witt. Arlena postanowiła wziąć na warsztat język angielski i chwała jej za to. Program prowadzi w sposób ciekawy, doskonale prezentuje poprawną wymowę (zarówno brytyjską jak i amerykańską, więc fani obu akcentów są zaspokojeni - ale i tak wiadomo, że brytyjski górą). W dodatku wszystko popiera przykładami z seriali, filmów, czy muzyki - a odcinek bez Przyjaciół jest odcinkiem straconym. Wiadomo. Na razie Arleta dotyka bardzo podstawowych rzeczy, ale moim zdaniem mega potrzebnych i wartych odświeżenia. W końcu nie każdy ma to szczęście i sposobność rozmawiać po angielsku codziennie.

Polimaty

Nie można pisać o najlepszych kanałach z pominięciem Polimatów Radka Kotarskiego. Po prostu nie można. Poziom merytoryczny i realizatorski w niczym nie odbiega od programów znanych z telewizji (a wiele głosów twierdzi nawet, że serwuje lepszą jakość). Radka Kotarskiego na pewno wszyscy znacie (a jak nie, to gdzie wyście się uchowali?), więc bez zbędnych wstępów, siadajcie i oglądajcie. 
Ps. Jestem właśnie w trakcie czytania jego książki Nic bardziej mylnego i na razie powiem Wam tylko tyle: REWELACYJNA.

Na dziś do tyle, bo ten wpis i tak zabrał Wam więcej czasu niż normalnie. A jeżeli wpadniecie po uszy w nadrabianie filmów powyższych twórców, to do zobaczenia za kilka godzin. 

Ps. Miał to być szybki i przyjemny wpis. Jeden. Po dwóch dniach pisania powyższego zestawienia uznawałam, że lepiej zrobić dwa wpisy, bo nigdy tego nie opublikuję. I tak, przepadłam w odmętach YouTuba oglądając filmiki. Szybkie wpisy nigdy nie są szybkie.

Ps2. A jakie są Wasze ulubione kanały? Dzielcie się dobrem ze światem :)

Ps3. Jeżeli prowadzicie coś swojego, macie moje pozwolenie na pochwalenie się tym w komentarzach.

Przypominam, o ankiecie dla czytelników, zajmuje niecałe 5 minut :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze