Halloween - proste kostiumy na ostatnią chwilę


Zaproszenie na Halloween przyszło na ostatnią chwilę? Albo kompletne zapomnieliście o przygotowaniu kostiumu? Nie ma problemu — są superbohaterowie, którzy nie wymagają wielkich nakładów, a bardzo możliwe, że wszystkie potrzebne rzeczy macie już w swojej szafie. Lub znajdziecie je za kilka groszy w każdym secondhandzie. 

Jessica Jones

Kostium Jessicy składa się ze skurzanej kurtki, komina. Nosi całe lub potargane jeansy — w zależności od odcinka. Koniecznie dorzućcie rękawiczki bez palców i butelkę whisky. Jeżeli macie jakiś stary aparat, nie zaszkodzi wrzucić go do kieszeni, w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba zrobić zdjęcia podejrzanemu.
Daredevil

Kostium Daredevila jest chyba jeszcze mniej wymagający. Ale pod warunkiem, że mówimy o pierwszym wdzianku Murdoka, a nie jego kolejnym stroju.

Wystarczy obcisła czarna bluzka, czarne spodnie i przepaska na oczy. Daredevil w serialu przewiązywał oczy różnymi rzeczami (nawet szalikiem Jessicy), nie ma się więc co martwić, jeżeli nie mamy identycznego materiału. Dodatkowym akcentem mogą być drewniane pałki, którymi DD walczył.
Luke Cage

Tak naprawdę najważniejszą częścią stroju Cage są dziury po kulach. Użyć więc musimy bluzy, której nam nie żal i konsekwentnie wydrapać w niej kilka dziur. Co prawda dobrze by było, gdyby strój ubrała osoba łysa, ale jeżeli nie chcemy tracić włosów, zawsze można je schować pod jakąś czapką lub kapturem.

Tylko pamiętajcie o tym, żeby przypadkiem nie przyciemniać skóry, jeżeli wasza karnacja jest jasna — jest to rasistowskie zachowanie.
Jak widzicie, nie są to trudne kostiumy. Nie wymagają szczególnych umiejętności krawieckich ani doświadczenia w robieniu makijażu. Więc jeżeli nie chodziliście na Halloween, bo nie umieliście zrobić kostiumu lub zwyczajnie nie macie na niego pomysłu — teraz już macie :)